Oldal kiválasztása

Egyszerű háztartási csomagolópapírból csodaszép csillagokat készíthetünk, amelyeket a karácsonyfára is akaszthatunk, vagy akár füzér is készülhet belőle!

 

 

Hozzávalók:

 

  • Háztartási csomagolópapír (én tavaly ebbe csomagoltam az ajándékokat, most ezt hasznosítottam újra)
  • Fehér lakkfilc (én ilyet használtam, papírboltban vettem, már 2. éve megvan), vagy egyszerű színes filctollak is tökéletesen megfelelnek
  • tű és cérna a füzérhez, vagy a fára akasztáshoz

 

Elkészítés:

 

A csomagolópapírból vágjatok ki csillagokat. Itt találsz egy sablont, amelyen kisebb-nagyobb csillagok is vannak. Minél kisebbek a gyerekek, annál nagyobb csillagot célszerű használni, mivel azon könnyebben tudnak majd rajzolni.

Érdemes egy sablont készíteni keményebb kartonból, hogy a gyerekek is gyakorolhassák a körülrajzolását. 6-7 évesek már nyugodtan próbálkozhatnak a csillag forma kivágásával is.

A csillagokra aztán tetszés szerint rajzolgathattok mintákat. Néhány ötletet találsz a lenti videóban is. Kicsik egyszerűen telepöttyözhetik, nagyobbak meghúzhatják az átlókat és arra is rajzolhatnak vonalkákat, pöttyöket, vagy amit kitalálnak.

 

 

Ha szeretnétek, már így is felakaszthatjátok a karácsonyfára, vagy készíthettek belőle füzért, de ha még van egy kis időtök, érdemes meghajtani a csillagokat az átlók mentén, mert így nagyon érdekes, térhatást tudunk elérni. Így talán egy kicsit még szebb és ünnepibb lesz a csillagdísz.

 

 

 

A lenti videóban megnézheted, hogyan is kell meghajtogatni a csillagot:

 

 

 

 

Mi mindent tanulnak alkotás közben a gyerekek?

 

🌲  Megismerkednek a csillag formával, megszámlálhatják mennyi csúcsa van.

🌲 a rajzolás során egyenes vonalakat húzunk, vagy íves vonalakat, kör formát rajzolunk, ezzel a vonalvezetést is gyakoroljuk.

🌲 A papírhajtogatás kisebbeknek még nem fog menni, de ha nagyobb méretű csillagokat készítetek, akkor az 5-7 évesek már nyugodtan megpróbálhatják behajtani a csúcsnál lévő átlót. Természetesen ehhez még segítségre van szükségük.

🌲 A cérna tűbe fűzése megmutatja, mennyire fejlett a gyerekek finommotorikája és a látás élességét is tesztelhetjük.

🌲 Az egyik legfontosabb dolog pedig újra és újra a közösen eltöltött idő, miközben azt is megtanuljuk, hogy kevés alapanyagból is csodaszép dolgokat varázsolhatunk.

 

 

Remélem, tetszett nektek az ötlet! Találkozzunk a következő napokban is!